Hiszpański sylwester – co robią oni, czego nie robimy my?

Przydarzy mi się uczcić tegoroczny Nowy Rok w Hiszpanii i zanim do tego dojdzie wolałam dowiedzieć się, w co wdepnęłam. Co robią oni, czego nie robimy my?

Dziś w klubie będzie BANG!

Ale zanim do tego dojdzie posiedzimy na kolanach u babci, zjemy kolację z rodziną, pobędziemy razem przed telewizorem. Kiedy Wy będziecie tłuc pierwsze kieliszki pląsając w dzikim rytmie studenckich hitów ja będę spokojnie przeżuwać „marokański eksperyment”, który moja hiszpańska mama planuje ugotować. Najpierw kolacja z rodziną, a potem cokolwiek szalonego. I tak czekamy na północ.

Szczęśliwe winogrona

Wybiła 12. Odpalamy telewizor albo aplikacje do jedzenia winogron. CO??? DO JEDZENIA WINOGRON??? Tak. Za każdym uderzeniem dzwonu, a jest ich 12, będziemy wpychać sobie do buzi jedno winogrono. Po co? Na szczęście 🙂 Jeżeli myślicie, że tempo nie jest zabójcze, mylicie się. Lekkie podpicie, połączone z noworoczną ekscytacją skutecznie utrudnia jednoczesne rzucie, patrzenie się w ekran i wkładanie winogron do buzi. Dlatego powstaje nawet coś takiego jak aplikacje do jedzenia winogron odliczające czas do północy, a potem liczbę winogron i tempo w jakim trzeba je jeść. Ci, który się nie uduszą, otwierają Cavę (taki hiszpański szampan) i popijają to, czego nie zdążyli połknąć.

To kiedy party?

Po północy! Oczywiście nie myście sobie, że będziemy tacy drętwi – w końcu to Hiszpania. Stereotyp podpitych podrywaczy tańczących na ulicy skądś się przecież wziął. Oczywiście plac Puerta del Sol bawi się cały czas i to jeszcze przed północą, bo chyba każdy kraj ma swój „Sylwester z Polsatem”. Jednak dla pewnej części społeczeństwa imprezowanie zaczyna się po północy, kiedy odkleimy się od rodziny i postanowimy spędzić trochę czasu ze znajomymi. Cóż my nie spędzamy. Czy istnieje lepszy plan na sylwestrową noc niż ciepły kocyk i filmy? Dziś w nocy -3. Kto chciałby się gdziekolwiek ruszać?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s