9 fajnych myśli na 9 miesięcy podróżowania

Ten czas to znacznie więcej niż zaawansowana obsługa Google maps i lepsza orientacja w terenie. Nie jestem Ci w stanie powiedzieć ile mam teraz lat. Spędzam przyjemny czas na niedoborze zazdrości o cudze życie, nadmiarze szczęścia i w przeświadczeniu, że nie mam wszystkiego, ale mam wszystko to, co ważne. Po 9 miesiącach podróży, przebiegło mi przez głowę 9 fajnych myśli.

1.Nie można żyć, tak jakby się miało umrzeć jutro, ale trzeba żyć, tak jakby się miało umrzeć za 3 miesiące. Na 3 miesiące przed nie rzuca się wszystkiego, bo wciąż trzeba kupić jedzenie, podlać kwiatki, być niemiłym dla ludzi, którzy sobie na to zasłużyli, ale już nie trzeba się nimi przejmować. Przez 3 miesiące można zadzwonić do wszystkich, do których nie miało się czasu zadzwonić wcześniej. Jednego poranka wypić spokojnie kawę, kolejnego skoczyć ze spadochronu. Z dnia na dzień podejmuje się tylko głupie decyzje, te najbardziej pochopne.

2.Nigdy nie pal z nieznajomymi, którzy udzielają Ci noclegu rzeczy zielonych, w słoikach i przed kolacją. Nigdy nie podróżuj z ludźmi w skórzanych kurtkach, którzy nie pozwalają Ci wdeptywać w kałuże i leżeć w spodniach na łóżku. Lepsza dobra samotność, niż chujowe towarzystwo.

3.Związki na odległość są dla romantyków i tych, co sobie potrafią radzić z insektami. Insekty na ścianie jest w stanie przetrwać tylko i wyłącznie wielka miłość.

4.Warto podróżować bez dodatkowego towarzystwa, chociażby dlatego żeby udowodnić samemu sobie, że się umie dużo rzeczy. Żeby nauczyć się być ze sobą sam na sam, rozmawiać z obcymi, obsługiwać aplikacje, okiełznać panikę i najzwyczajniej w świecie się usamodzielnić.

5.Jeżeli się kogoś zdradza to się go nie kocha. Mimo że poczucie winy odciąga naszą uwagę od tego oczywistego faktu. Wmawianie, że wciąż się kocha, mimo tego wszystkiego, co się stało, jest emocjonalnym skurwysyństwem.

6.Najlepsze śniadanie na świecie to tost z oliwą i cola cao. Do tego ciepłe mleko w małym, szklanym kubeczku i nagle stajesz się panem każdego poranka.

7.Marzenia trzeba spełniać w odpowiednim towarzystwie. Samemu i tak się nie da, na świecie jest nas już 7,2 miliarda.

8.Nie bój się być posiadaczem, ale podróżuj tylko z bagażem podręcznym. Rzeczy potrafią cieszyć, jak nic innego, dopóki nie bolą Cię od nich plecy.

9.Nigdy nie ufaj ukraińskim agentom nieruchomości i właścicielom mieszkań, którzy dają Ci ręcznie robione pocztówki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s